Aktuality

V Olomouci žijí spokojení lidé, vyplynulo z průzkumu

Jak jsou Olomoučané spokojení s životem ve městě a jeho chodem? Na to odpověděl průzkum místní Agendy 21, ke kterému během letošního léta probíhalo dotazníkové šetření. Cílem bylo zjistit, jak jsou místní spokojeni s životem ve městě, co je trápí, co říkají na míru zapojování veřejnosti do plánování a rozhodování města nebo na míru informovanosti veřejnosti o aktivitách města. Výsledek šetření je nadmíru pozitivní, spokojenost převládala u většiny respondentů.

Vizualizace: ateliér kcarch

Příběh nové pobočky knihovny zaplní tělocvičnu

Celý víkend mohou lidé z Nových Sadů ale i vzdáleného okolí vidět všech 57 návrhů nové pobočky městské knihovny. Vystaveny budou v tělocvičně Základní školy dr. Milady Horákové v Rožňavské ulici.

Nová parkovací politika v Olomouci? Zapojte se do veřejného projednání

Zapojte se do průzkumu veřejného mínění k nové Parkovací politice města Olomouce. Přijďte na veřejné projednání nebo vyplňte online dotazník. Váš názor nás zajímá!

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii | Foto: Blanka Martinovská

Olomouc hostí setkání městských strážníků, primátor děkoval lidem v první linii

Dvě desítky odborných přednášek ve čtyřech tematických panelech, bohatý doprovodný program, ale také nadstandardní hygienická opatření. To je mezinárodní konference obecních policií, kterou hostí Olomouc. Setkání strážníků městských policií z České republiky, Slovenska a Polska i v jeho náhradním termínu poznamenal aktuální vývoj pandemie.

Evropský týden mobility doplní originální cyklojízda primátorů 2019 | Foto: Blanka Martinovská

Evropský týden mobility doplní originální cyklojízda primátorů

Evropský týden mobility píše letos svůj devatenáctý ročník. Akce lidí, obcí a měst napříč celou Evropou, která podporuje využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón, probíhá od 16. do 22. září. Na střední Moravě jej doplní společná vyjížďka primátorů tří měst.

Dopravní soutěž a zábava v Centru Semafor | Foto: archiv Centrum Semafor

Dopravní soutěž a zábava v Centru Semafor

Po delší době se v pátek 18. září v Centru Semafor chystá tradiční soutěž rodinných týmů. Městské dopravní centrum připravilo Voice Bike Grand Prix Semafor.

Olomouc jako kreativní velmoc. Na světě je katalog designu | Foto: archiv UPOL

Olomouc jako kreativní velmoc. Na světě je katalog designu

Kreativní obory jsou klíčové pro oživení ekonomiky a spoluvytvářejí image města i regionu. Katalog Design s podtitulem Kreativní Olomouc vydává Univerzita Palackého v Olomouci.

Veřejné projednávání 15. 9. 2020 | Foto: Blanka Martinovská

Nová parkovací politika v Olomouci: věcně a s účastí veřejnosti

Zajímá vás parkování ve městě a chcete k němu vyjádřit svůj názor? Pak využijte příležitosti a zapojte se do průzkumu veřejného mínění k nové Parkovací politice města Olomouce V rámci dlouhodobé strategie pro budoucí rozvoj parkování v Olomouci je možné zúčastnit se řady veřejných projednání nebo se vyjádřit prostřednictvím online dotazníku.

Olomouc boduje, má mimořádnou cenu za třídění odpadů | Foto: EKO-KOM, a. s.

Olomouc boduje, má mimořádnou cenu za třídění odpadů

Cenu za Mimořádný přínos v oblasti odpadového hospodářství v kraji získala Olomouc. Ocenění, které hodnotí výsledky a aktivity v oblasti odpadového hospodářství u měst a obcí v Olomouckém kraji za uplynulé desetiletí získala jako vůbec první. Obrazně řečeno nemá Olomouc mezi ostatními městy konkurenci. Výčet úspěchů krajské metropole by vydal na dlouhý seznam.

V Olomouci zazní koncerty Podzimního festivalu duchovní hudby

Historicky cenné a akusticky pozoruhodné prostory budou v Olomouci i letos patřit Podzimnímu festivalu duchovní hudby. Návštěvníci jsou na koncerty zváni do reprezentativního sálu olomouckého arcibiskupství a do tří velkolepých dominant města, chrámu sv. Mořice, dómu sv. Václava a do chrámu Panny Marie Sněžné.