Aktuality

Olomouc se připojila k Hodině Země | Foto: Pixabay.com

Olomouc se připojila k Hodině Země

V sobotu o půl deváté večer zhasla radnice i Sloup Nejsvětější Trojice. Olomouc se tak, jako jedno z osmi statutárních měst, zapojila do Hodiny Země.

Celosvětová kampaň Hodina Země vyzývá: Dejte si klimatický závazek

V sobotu 28. března se koná Hodina Země, celosvětová kampaň, která má za úkol zvýšit povědomí o klimatické krizi. Kvůli současné situaci je letos zaměřena na jednotlivce a bude probíhat především online. K lidem míří výzva, aby si stanovili konkrétní závazek pro snížení svého dopadu klima. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica.

Primátor snídal s podnikateli | Foto: archiv

Primátor snídal s podnikateli

Začátkem prosince organizovalo statutární město Olomouc ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou setkání primátora Mirka Žbánka se zástupci podnikatelské veřejnosti podnikateli, zástupci firem či jednotlivých partnerských organizací (jako např. Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci, regionální kanceláře pro Olomoucký kraj agentury CzechInvest a dalších). Na společné pracovní snídani byla diskutována témata hospodářského rozvoje olomouckého regionu, rozvoje inovačního ekosystému a konceptu smart cities.

Olomouc zavádí místní Agendu 21 | Foto: Jan Andreáš

Olomouc zavádí místní Agendu 21

Primátora Mirka Žbánka určila rada města jako odpovědného politika, který bude mít na starosti zavedení místní Agendy 21 na magistrátu a v rozhodování samosprávy. Za koordinátorku byla vybrána Kateřina Přidalová.