Aktuality

„Václave Havle, chybíš nám!“ | Foto: Blanka Martinovská

„Václave Havle, chybíš nám!“

Třicáté výročí první návštěvy prezidenta Václava Havla si dnes Olomoučané připomněli malou a deštivou vzpomínkou. Havla připomíná i srdce před Sloupem Nejsvětější Trojice, které vytvořili Milan a Václav Poliánovi.

Moravská filharmonie uvede koncert Napříč stoletími

Moravská filharmonie připravila na 27. května komorní koncert Napříč stoletími. Živý přenos online koncertu přinese posluchačům hudební zážitek hned z několika období – zazní na něm skladby soudobé hudby, ale i barokní hudební perly a známé kusy z období romantismu. Koncert bude k vidění od 19 hodin na webu Moravské filharmonie a jejím facebooku.

Jak bezpečně do školy? Děti to vědí

Tým z Útvaru hlavního architekta města Olomouce připravil pro všechny základní školy projekt Bezpečná cesta do školy. Svou podstatou byl bezpečnostní inspekcí. Jenže bezpečnost tentokrát neposuzovali odborníci, ale ti, kteří komunikace používají v každodenním provozu – děti.

Osobnosti Olomouce vyzývají ve videu k podpoře podnikatelů

Olomouc sází na patriotismus. Osobnosti města motivují občany v krátkém videu k podpoře místních firem a živnostníků. K nakupování u olomouckých firem zde vyzývají např. šéfkuchař Přemek Forejt, primátor Mirek Žbánek, rektor Jaroslav Miller či fotbalový internacionál David Rozehnal.

Na dopravní hřiště a do Centra Semafor znovu od 25. května | Foto: archiv Centrum Semafor

Na dopravní hřiště a do Centra Semafor znovu od 25. května

Městské dopravní Centrum Semafor se po uzavření kvůli pandemii koronaviru znovu otevírá veřejnosti. Svůj provoz zahajuje v pondělí 25. května. Ve stejný den jako se do lavic vrací část žáků prvního stupně v základních školách.

Zapojte se do průzkumu spokojenosti obyvatel města Olomouce

Zajímají vás konkrétní oblasti života ve městě a chcete k nim vyjádřit svůj názor? Pak využijte příležitosti a zapojte se do průzkumu spokojenosti obyvatel města Olomouce. Cílem průzkumu je zjistit potřeby a priority Olomoučanů, na které se bude chtít v následujících letech město zaměřit. Šetření je realizováno v rámci aktivit místní Agendy 21.

Když se zhasne | Foto: Moravské divadlo Olomouc

Olomoucká divadla se vrací na jeviště, budou hrát pod širým nebem

Jsme v tom spolu a spolu pro vás budeme znovu hrát, vzkazují Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Tramtarie a Divadlo na cucky. Olomoucké soubory obnovují po vynucené pauze svou činnost, současně se rozhodly načas opustit stálé scény a hrát pro diváky pod širým nebem. Akce s názvem Divadelní červen open-air nabídne více než dvě desítky představení, diváci se mohou těšit na komedie, pohádky i koncerty. To vše v atraktivním prostředí areálu Korunní pevnůstky.

Foto: Výstaviště Flora Olomouc

Zahradnické trhy na Floře, potěší milovníky rostlin a podpoří místní pěstitele

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Výstaviště Flora Olomouc proto nabízí vůbec první akci svého druhu – víkendové Zahradnické trhy. Konat se budou ve třech termínech na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech za pavilonem A.

Foto: archiv TSMO

Fungování dětských hřišť: výměna písku je téměř hotova, dezinfikování pokračuje

Venkovní hřiště a pískoviště ve městě se veřejnosti otevřela 1. května. Zpřístupněna jsou za specifických hygienických opatření. Návštěvníky na ně upozorňují informační cedule. Na hřiště je vstup pouze na vlastní odpovědnost a pokyny nabádají návštěvníky ke správnému chování. Až do poloviny května na hřištích dochází i k výměně písku za nový.

Moravská filharmonie poděkuje svým posluchačům dalším online koncertem | Foto: archiv

Moravská filharmonie poděkuje svým posluchačům dalším online koncertem

Moravská filharmonie připravuje online koncert. Májové hudební poděkování zazní 13. května od 19 hodin. Živý přenos koncertu z olomoucké Reduty v podání členů Moravské filharmonie je koncipován jako poděkování všem abonentům a posluchačům, kteří se rozhodli nenárokovat vrácení vstupného za koncerty neuskutečněné v důsledku koronavirové krize.