Ulice 1. máje

Historická tramvaj Evelína prověřila opravenou trať v ulici 1. máje | © Michal Folta

Historická tramvaj Evelína prověřila opravenou trať v ulici 1. máje

Tři hodiny vozila nadšené cestující nejkrásnější z olomouckých tramvají, motorový vůz číslo 223 jménem Evelína. Tramvaj z roku 1930 brázdila olomoucké ulice při příležitosti otevření modernizované trati v ulici 1. máje.

Rekonstrukce ulice 1. máje pokračuje, úspěchy mají archeologové | © Blanka Martinovská

Rekonstrukce ulice 1. máje pokračuje, úspěchy mají archeologové

Více než šest týdnů běží naplno stavební práce na největší a nejvýznamnější investici města v roce 2017. Ulici 1. máje obsadili stavební dělníci a těžká technika už na počátku dubna. Výsledkem náročné rekonstrukce celého prostoru ulice, která má být u konce letos v listopadu, bude nová tramvajová trať, včetně trolejového vedení, nové povrchy vozovek i chodníků, veřejné osvětlení a po kompletní rekonstrukci bude vodovodní a kanalizační síť.

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny | © Blanka Martinovská

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny

Ještě další dva dny zůstanou cestujícím MHD k dispozici na zastávce Hlavní nádraží v Olomouci informátoři dopravního provozu. Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu je do terénu poslal Dopravní podnik města Olomouce.

Ulice 1. máje

Dopravní podnik vysílá do terénu informátory dopravního provozu

Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu posílá Dopravní podnik města Olomouce do terénu své zaměstnance, cestující budou informovat o změnách v provozu MHD.

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje | © Pavel Snášel

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje

V pátek 7. dubna začne jedna z nejvýznamnějších investičních akcí města v letošním roce – rekonstrukce třídy 1. máje. Klíčová spojnice mezi hlavním nádražím a centrem města zůstane uzavřená zřejmě do začátku listopadu. Nový vzhled dostane nejen celý uliční prostor, ale dojde také k výměně tramvajového tělesa a inženýrských sítí.

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování | © Jan Andreáš

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování

Stavební práce při rekonstrukci třídy 1. máje si vynutí úpravy v organizaci dopravy v místě stavby a jejím okolí a také úbytek parkovacích míst. V několika ulicích se změní dosavadní jednosměrný provoz na obousměrný, některé budou zcela uzavřeny.

Provoz MHD v souvislosti s opravou ulice 1. máje | © Pavel Snášel

Provoz MHD v souvislosti s opravou ulice 1. máje

Od pátku 7. 4. 2017 bude za úplné uzavírky prováděna oprava pozemní komunikace ul. 1. máje, a to včetně tramvajové tratě.

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu | © Pavel Snášel

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu

Za necelé tři týdny spustí město nejvýznamnější investiční akci letošního roku. V prvním dubnovém týdnu začne rekonstrukce ulice 1. máje. V jejím průběhu dojde ke komplexní rekonstrukci uličního prostoru včetně výměny tramvajového tělesa a inženýrských sítí v délce zhruba 400 metrů.

Rekonstrukce ulice 1. máje se odkládá, musí proběhnout nové zadávací řízení | © archiv

Rekonstrukce ulice 1. máje se odkládá, musí proběhnout nové zadávací řízení

Zastupitelstvo města Olomouce na svém zasedání 30. srpna schválilo odůvodnění nové veřejné zakázky na rekonstrukci tramvajové tratě, komunikace a inženýrských sítí na ulici 1. máje. Tím posvětilo spuštění nového zadávacího zřízení na zhotovitele této připravované investice.

Olomouc ušetří na rekonstrukci ulice 1. máje desítky milionů korun | © Pavel Snášel

Olomouc ušetří na rekonstrukci ulice 1. máje desítky milionů korun

Město má za sebou další krok ke spuštění nejvýznamnější investiční akce letošního roku. Na základě doporučení hodnotící komise Rada města Olomouce v závěru června rozhodla o výběru dodavatele stavebních prací na rekonstrukci ulice 1. máje. Investici se navíc podařilo vysoutěžit s velkým ekonomickým přínosem, město výrazně ušetří.