Aktuality

Zateplená fasáda, větší kapacita a bezbariérový přístup pro další mateřinku v Olomouci

Mateřskou školu Dělnická čeká změna. Dočká se zateplené fasády, střech, nových oken, bezbariérového vstupu a bude mít o jedno oddělení navíc. Radní vybrali firmu, která provede velkou rekonstrukci mateřinky.

„Na základě zadávacích podmínek jsem nyní schválili výběr zhotovitele této veřejné zakázky. Zahrnuje hned dvě akce. Jedna se týká energetických opatření a druhá rozšíření kapacity mateřské školy. Vzhledem k provázanosti staveb plánujeme obě části uskutečnit současně,“ popsal investiční náměstek primátora Martin Major.

Kromě fasády se budou ve školce vyměňovat okna a dveře, zateplovat ploché střechy budovy i strop suterénu. Stavební firma v rámci zakázky na rekonstrukci osadí větrání s rekuperací vzduchu pro prostory učeben, šaten a hygienického zázemí. „V rámci stavebních úprav souvisejících s rozšířením kapacity čeká budovu školky i změna dispozic, protože nové oddělení vznikne ve druhém podlaží,“ popsal náměstek primátora pro školství Karel Konečný. Součástí stavebních úprav bude i venkovní přístavba zvedací plošiny, která bude zajišťovat bezbariérový přístup do nového oddělení. Stavební práce na závěr doplní dodávka moderního nábytku a ve venkovním areálu mateřinky se budou děti radovat z nových herních prvků.

„Pokud půjde vše podle plánu, předpokládáme, že by stavební firma mohla zahájit práce v prvním čtvrtletí letošního roku a dokončit by je měla v lednu toho příštího,“ objasnil primátor Mirek Žbánek. Vysoutěžená cena je 23,9 milionů bez DPH, což je o téměř než 9 milionů méně, než byla původně předpokládaná hodnota veřejné zakázky.