Aktuality

Bezpečnější zastávky v Pavelkově ulici

Komfortnější a bezpečnější je prostor autobusových zastávek v Pavelkově ulici v olomoucké městské části Bělidla. Nové zálivy začnou autobusům a cestujícím sloužit počátkem listopadu.

Výstavba nových autobusových zálivů přináší vyšší bezpečnost dopravního provozu a cestujícím pohodlnější nastupování. „Dokončili jsme výstavbu autobusových zálivů a nástupišť zastávky Lipenská směr Bělidla, oboustranné zastávky u firmy Koyo a na ně navazujících chodníků,“ popsal investiční náměstek primátora Martin Major. Součástí stavby za více než 4 miliony byly nutné přeložky kabelů, veřejného osvětlení i výměna stožárů veřejného osvětlení včetně svítidel.

Nově vybudované zastávky začnou cestujícím sloužit od pondělí 2. listopadu. „S platností od tohoto dne bude zprovozněna obousměrná zastávka Pavelkova, která se nachází v ulici Pavelkova mezi zastávkami Lipenská a Civilní obrana. Zastávka bude obsluhována všemi spoji linek č. 10 a 14,“ uvedla Martina Krčová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouce. 

V souvislosti s obsluhou nové zastávky dojde k prodloužení jízdní doby těchto linek. „Z tohoto důvodu vstupují od 2 .listopadu 2020 v platnost nové jízdní řády linek č. 10 a 14. Uveřejněny budou na zastávkových označnících a na stránkách Dopravního podniku,“ doplnila Martina Krčová.