Aktuality

Most u Bristolu je v provozu, mění se provoz v dalších ulicích

Od čtvrtečního rána je v plném provozu nový most v Komenského ulici. Zatímco od prosince po něm mohly jezdit jen autobusy MHD a sanitky či hasiči, od 27. února je most otevřen pro veškerou dopravu. Řidiči mají čas do pondělí, aby si zvykli na staronovou trasu. V pondělí 2. března totiž bude naopak uzavřen most na Masarykově třídě.

Kromě samotného mostu u Bristolu byla otevřena pro veškerý provoz i navazující ulice Husova. Naopak uzavřené ještě zůstávají ulice Na Letné, kapitána Nálepky a Sokolovská. Ulice Na Letné a Sokolovská by měly být otevřeny v květnu, až budou dokončeny práce na úpravách nábřeží na této straně nového mostu.

Kromě změny provozu, která vyplynula z otevření nového mostu, by si řidiči měli dávat pozor i na další úpravy. Po jednadvaceti měsících se totiž stala ulice Jiřího z Poděbrad opět jednosměrnou, při cestě od ulice Dobrovského už tedy řidiče zastaví značka zákaz vjezdu. Ve čtvrtek dopoledne raději tuto křižovatku hlídali policisté. Ve zjednosměrněné ulici bude opět možné i parkovat. Totéž by mělo platit i za Mlýnským potokem na nábřeží Přemyslovců.

„Důležité pro nás je, že otevřením mostu Komenského jednadvacet měsíců od začátku demolice se náročná a zatěžující stavba protipovodňových opatření v centru Olomouce pomalu dostává do druhé poloviny,“ reagoval na situaci primátor Mirek Žbánek. Nyní se už největší díl stavební činnosti přesune na most na Masarykově třídě, dál budou pokračovat stavbaři také v ulicích Nábřeží a Blahoslavova. Část nábřeží poblíž vysokoškolských kolejí by měla být dokončena letos v květnu. Celá stavba má skončit přibližně v polovině roku 2022.