Aktuality

Erenburgova ulice je znovu v provozu, má tichý asfalt

Po téměř pěti měsících náročných oprav je znovu v provozu Erenburgova ulice. Velká oprava frekventované ulice v olomoucké městské části Hejčín začala letos v květnu. Dopravou silně zkoušená komunikace, o jejíž opravu tamní obyvatelé usilovali několik let, dostala tichý asfalt. Stavba, která zahrnovala i kompletní rekonstrukci veškeré infrastruktury, přišla na 20 milionů korun.

Stavba znamenala úplnou uzavírku ulice a změny v dopravním provozu, se kterými se řidiči museli potýkat od letošního května. „Uzavírky i objízdné trasy jsou minulostí. Spouštíme znovu provoz a děkujeme na trpělivost obyvatelům Hejčína i řidičům. Odměnou za dočasné problémy je nyní nová silnice s tichým asfaltem, chodníky i nově nasvětlený přechod pro chodce,“ vyjmenoval investiční náměstek primátora Martin Major.

Stavba je dokončena kompletně včetně rekonstrukce všech inženýrských sítí. Nová je kanalizace, vodovod a všechny přípojky v části mezi ulicemi Vitáskova a Na Trati. Auta nově projíždějí po tichém asfaltu, který snižuje hluk z dopravního provozu, a neobtěžuje místní obyvatele. Nové jsou i chodníky a nasvětlený přechod pro chodce, který vznikl v místě křížení Erenburgovy s ulicemi Pešinova a Zrinského. Celý úsek komunikace doplnilo nově instalované moderní LED veřejné osvětlení.

Pro stavbu musely být zpracovány dvě samostatné projektové dokumentace. Celkové náklady se vyšplhaly na téměř 20 milionů korun.