Aktuality

Město opraví Švédskou ulici, stávající nevzhledný asfalt nahradí žulová dlažba

Kompletní rekonstrukcí kanalizace, vodovodu a povrchu projde Švédská ulice v centru Olomouce. Stavební práce mají začít v březnu a vyžádají si téměř 8 milionů korun. Už letos v létě bude ulice i s novou žulovou dlažbou sloužit veřejnosti.

„Investiční akce ve Švédské ulici znamená úplnou obnovu vodohospodářské infrastruktury, včetně potřebných přípojek, i obnovu povrchu komunikace. Ulici zcela nově pokryje žulová dlažba. Jsem přesvědčen, že si lokalita poblíž samotného historického centra takové řešení zaslouží a nevzhledný stávající asfaltový povrch nahradí tradiční žulové kostky,“ vyzdvihl investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Rada města na svém posledním jednání schválila zadání veřejné zakázky a souhlasila s uzavřením smlouvy o dílo s vybranou stavební firmou. Stavební práce by měly trvat zhruba 4 měsíce. „Rekonstruovat se bude kanalizace o délce více než 130 metrů a vodovod o délce zhruba 100 metrů. Součástí stavby jsou 4 nové kanalizační šachty, 18 rekonstruovaných kanalizačních přípojek a 6 vodovodních přípojek,“ popsal stavební práce náměstek Žáček.

„Plán investic v části vodohospodářské infrastruktury doznal změn už v loňském roce, kdy jsme mohli díky úspoře, kterou se podařilo dosáhnout při veřejných soutěžích, zahájit zadávací řízení i na další projekčně připravené akce,“ připomněl primátor Antonín Staněk. V letošním roce by se tak kromě Švédské ulice měla rekonstrukce dočkat i kanalizace, vodovod a povrch v Pešinově ulici a v řadě dalších ulic v jednotlivých městských částech.