Aktuality

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

Město opraví další mosty a lávky pro pěší. Na rekonstrukce celkem čtyř mostních objektů zamíří v roce 2018 více než 12,5 milionu korun.

„Na opravu dvou lávek pro pěší přes Mlýnský potok směřuje z rozpočtu města přes 8 milionů korun. Další více než 4 miliony jdou na opravy dvou mostů, kdy v jednom případě most překonává Mlýnský potok v ulici V Kotlině, a v druhém Hamerský náhon v Jaselské ulici,“ popsal primátor Antonín Staněk.

  • lávka pro pěší přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně,
  • lávka pro pěší přes Mlýnský potok z Bezručových sadů do botanické zahrady,
  • mostu přes Hamerský náhon v Jaselské ulici,
  • mostu přes Mlýnský potok v ulici V Kotlině.

„Opravám lávek a mostů na území města věnujeme dlouhodobě velkou pozornost. Naše rozhodnutí o opravách vyplývají z pravidelných kontrol mostů a lávek prováděných odborníky na mostní konstrukce,“ zdůraznil primátor.

V loňském roce investovalo město do oprav lávek a mostů téměř 5 milionů. Rekonstrukcí prošla dlouhodobě uzavřená lávka pro pěší přes Mlýnský potok z ulice Dobrovského do ulice Václava III., lávka u Sportovní haly i lávka přes řeku Bystřici z ulice Libušiny v Hodolanech. V roce 2016 šlo do oprav mostů a lávek více než 8 milionů korun, kdy obnovou prošly tři mosty přes Mlýnský potok a lávka z nábřeží Přemyslovců do ulice U reálky a jeden most překonávající řeku Oskavu v Chomoutově.