Aktuality

Sokolská – Zámečnická a okolí se změní, rozhodněte jak

Odbor koncepce a rozvoje Magistrátu města Olomouce připravil na čtvrtek 19. října veřejné projednání studie, která se zabývá ulicemi Sokolská, Zámečnická, U Hradeb, Slovenská, Kačení a Vodární. Mimo jiné zde má vzniknou i odbočovací větev tramvajové trati ve směru od Koruny.

„Jedná se o důležitý veřejný prostor, proto o něm chceme diskutovat nejen s lidmi, kteří v této lokalitě bydlí, ale i s ostatními obyvateli Olomouce či institucemi, které tam sídlí,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec. Připomněl, že veřejné projednání není stanoveno zákonem, ale vedení radnice tento způsob diskuse podporuje.

V debatě řízené facilitátorem Martinem Nawrathem budou její účastníci hledat společné hodnoty i problémy dotčeného území. Podobné to bylo nedávno při projednávání studie k náměstí Republiky.

Podle architektky Petry Růžičkové z odboru koncepce a rozvoje by po studii měl následovat vznik dokumentací pro územní rozhodnutí a pro stavební povolení. Na jejich řešení bude mít vliv i veřejná debata.Ta se uskuteční 19. října od 16.30 hodin v klášteře dominikánů. Vstup je ze Studentské ulice.

Příloha: