Aktuality

Plavecký stadion bude mít novou moderní toboganovou věž, stavět se má začít na podzim

Krytý areál olomouckého plaveckého stadionu, který v průběhu letošní letní sezóny prochází postupnou rekonstrukcí, čeká rovněž stavba nové věže s tobogánem. Rada města na svém posledním jednání schválila výběr dodavatele stavby.

„Stavba nového tobogánu, která je další klíčovou etapou postupné modernizace krytého plaveckého stadionu, má začít letos v říjnu. Zahájení provozu pro veřejnost pak předpokládáme v polovině května 2018,“ popsal investiční náměstek primátora Filip Žáček. „Technický stav původní toboganové věže byl již v havarijním stavu a město bylo nuceno situaci řešit. Demolice proto proběhla už v polovině tohoto roku, před zahájením letní sezóny,“ vysvětlil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Samotné stavební práce budou znamenat nejen vlastní výstavbu tobogánové dráhy a věže, ale i dodávky a montáže zařízení pro vytápění, novou vzduchotechniku, dodávku zařízení zdravotně technických instalací, elektroinstalací i úpravu technologie vody k tobogánu a dojezdovému bazénu. „Součástí budoucí toboganové dráhy budou i transparentní díly skluzavky. Celkové náklady stavby jsou předpokládány ve výši 19,6 milionu korun bez DPH,“ vysvětlil náměstek Filip Žáček.

Olomoucký plavecký stadion se řadí k nejnavštěvovanějším sportovně rekreačním zařízením ve městě, kam ročně zavítá na 300 tisíc návštěvníků. Aktuální stavební práce ve vnitřní části bazénu, které spočívají v rekonstrukci hlavního vstupu, šaten a vzduchotechniky v zázemí, se blíží do finále. Veřejnosti se vnitřní areál otevře v pondělí 25. září.