Aktuality

Město schválilo projekty dalších investic v městských částech

Celkem pět olomouckých městských částí se dočká nových investic. Radní města Olomouce souhlasili se zahájením projektové přípravy na pět nových akcí. V příštím roce by tak měly v Nemilanech, Hejčíně, Chomoutově, Nedvězí a na Svatém Kopečku vzniknout nové chodníky, zálivy pro parkování, přechod pro chodce nebo nové veřejné osvětlení.

„Schválili jsme zahájení projektové přípravy na vybrané akce a svým rozhodnutím tak naplnili požadavky komisí městských částí. Ve většině případů se jednalo o dlouhodobě požadované investiční akce, které výrazně přispějí ke zlepšení stavu v jednotlivých lokalitách,“ objasnil primátor Antonín Staněk.

Dva projekty mají řešit rizikové úseky bez chodníků v Chomoutově a na Svatém Kopečku, jeden počítá se vznikem nového přechodu pro chodce v Nedvězí. „V Nemilanech půjde o aktualizaci projektové dokumentace, která se týká rekonstrukce vozovky a vybudování parkovacích stání u místní základní školy a pošty,“ popsal námětek primátora Pavel Urbášek s tím, že rada města vyhověla také opakované žádosti KMČ v Hejčíně, která požadovala nasvětlení stezky podél Mlýnského potoka.

Na zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení město vyčlenilo více než 900 tisíc korun. Stavět by se mělo začít v příštím roce.

 • KMČ Nemilany – Raisova ulice
  rekonstrukce vozovky a vybudování parkovacích stání u místní ZŠ a pošty, úprava místa pro kontejnery na odpad
 • KMČ Hejčín – cyklostezka kolem Mlýnského potoka
  veřejné osvětlení u stezky pro chodce a cyklisty
 • KMČ Chomoutov – Dalimilova ulice
  chodník k zastávce MHD
 • KMČ Svatý Kopeček – Dvorského ulice
  chodník
 • KMČ Nedvězí – přechod
  výstavba nového přechodu pro chodce