Aktuality

Jilemnického ulice dostane dva nové přechody a záliv autobusové zastávky

V červnu začnou úpravy Jilemnického ulice v centru olomoucké městské části Nedvězí. Vznikne zde nový přechod pro chodce, jedno místo pro přecházení frekventované silnice a záliv autobusové zastávky. Celkové náklady si vyžádají zhruba 5 milionů korun.

Úpravy komunikace a přilehlých ploch v okolí kaple Nejsvětější Trojice z 18. století přinesou vyšší bezpečnost pro chodce a přehlednější situaci pro řidiče. Nový záliv pro autobusovou dopravu pak umožní plynulý průjezd ostatních vozidel.

„V Nedvězí vybudujeme jeden bezbariérový osvětlený přechod pro chodce a místo pro přecházení. Investici z části pokryje finanční podpora z Evropské unie. V rámci dotace byla schválena částka ve výši 3,3 milionu korun,“ uvedl investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Město Olomouc za poslední rok předalo veřejnosti k užívání například přechody v Hodolanské ulici, na křižovatce ulic Divišova a Bystrovanská či u Klášterního Hradiska. Nové přechody pro pěší jsou plánovány v Keplerově ulici v Holici, v Dlouhé na Lazcích, Štěpánovské v Chomoutově nebo Slavonínské na Povelu.