Aktuality

Lávka přes Mlýnský potok na nábřeží Přemyslovců změnila po opravě podobu

Lávka pro pěší, která v Olomouci překonává Mlýnský potok z nábřeží Přemyslovců do ulice U Reálky, září novotou a po delší rekonstrukci opět slouží veřejnosti.

Stavební práce, které lávku uzavřely na bezmála tři a půl měsíce, skončily. Náročné rekonstrukci předcházel posudek odborníka na mostní konstrukce, který prokázal, že se lávka před opravou již nenacházela v dobrém stavu. „Lávka U Reálky, poblíž Slovanského gymnázia, byla poslední položkou v seznamu plánovaných oprav. V letošním roce jsme do oprav lávek a mostů na území města investovali celkově více než 8 milionů korun,“ uvedl primátor Antonín Staněk. „Lávka, která opět slouží jako frekventovaná spojnice do areálů Univerzity Palackého, a míří také do oblíbených městských parků, navíc změnila svou podobu. Po celkové rekonstrukci ji nově lemuje zajímavě ztvárněné zábradlí,“ zhodnotil primátor.

Během více než tří měsíců stavební firma sanovala nosnou konstrukci lávky včetně opěr a navazujících opěrných zídek. Nová je mostovka, a kromě zábradlí je nové i opevnění koryta toku Mlýnského potoka pod lávkou. Celková částka za rekonstrukci je 3,3 miliony korun.

„Rekonstrukcí lávky U Reálky jsme ukončili všechny letošní opravy, které zahrnovaly celkem pět mostních objektů,“ upřesnil primátor Antonín Staněk. Během roku 2016 se oprav dočkaly mosty přes řeku Oskavu v Chomoutově, mosty přes Mlýnský potok z ulice Martinova do ulice J. Glazarové, most přes Mlýnský potok v ulici Komenského a zmíněná lávka přes Mlýnský potok z nábřeží Přemyslovců.

Celková částka realizovaných oprav v roce 2016 je 8 257 142 korun, podobné investice město plánuje i v příštím roce.