Aktuality

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny | © Blanka Martinovská

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny

Ještě další dva dny zůstanou cestujícím MHD k dispozici na zastávce Hlavní nádraží v Olomouci informátoři dopravního provozu. Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu je do terénu poslal Dopravní podnik města Olomouce.

Ulice 1. máje

Dopravní podnik vysílá do terénu informátory dopravního provozu

Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu posílá Dopravní podnik města Olomouce do terénu své zaměstnance, cestující budou informovat o změnách v provozu MHD.

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje | © Pavel Snášel

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje

V pátek 7. dubna začne jedna z nejvýznamnějších investičních akcí města v letošním roce – rekonstrukce třídy 1. máje. Klíčová spojnice mezi hlavním nádražím a centrem města zůstane uzavřená zřejmě do začátku listopadu. Nový vzhled dostane nejen celý uliční prostor, ale dojde také k výměně tramvajového tělesa a inženýrských sítí.

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování | © Jan Andreáš

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování

Stavební práce při rekonstrukci třídy 1. máje si vynutí úpravy v organizaci dopravy v místě stavby a jejím okolí a také úbytek parkovacích míst. V několika ulicích se změní dosavadní jednosměrný provoz na obousměrný, některé budou zcela uzavřeny.

Hřiště v Čechových sadech využijí i starší děti a sportovci | © Blanka Martinovská

Hřiště v Čechových sadech využijí i starší děti a sportovci

Čas strávený na dětském hřišti mohou nyní rodiče či starší sourozenci hrajících si dětí využít aktivně. U oblíbeného hřiště v Čechových sadech totiž vyrostlo nové workoutové hřiště, které využijí zejména větší děti a dospělí k posilování s hmotností vlastního těla.

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci - Lošov | © Blanka Martinovská

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci

Na rekonstruovanou kanalizaci se mohou těšit lidé hned ze dvou ulic v Olomouci a Lošově. V ulicích Liškovská v Lošově a Luční v Olomouci-Chválkovicích začíná stavební ruch právě v těchto dnech, hotovo by mělo být během léta.

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště | © Jan Andreáš

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště

Více než dva miliony korun z rozpočtu města mají v roce 2018 směřovat do obnovy a i na stavbu dětských hřišť v Olomouci. Radní města souhlasili s pořízením dalších investičních záměrů. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.

Tramvajová trasa na Nové Sady už má jasné názvy zastávek | © Jan Andreáš

Tramvajová trasa na Nové Sady už má jasné názvy zastávek

Tramvajové zastávky, které vzniknou během druhé a třetí etapy výstavby tramvajové trati na Nové Sady a do Slavonína, už mají svá jména. Názvy čtyř budoucích zastávek na svém včerejším jednání schválili olomoučtí radní.

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu | © Pavel Snášel

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu

Za necelé tři týdny spustí město nejvýznamnější investiční akci letošního roku. V prvním dubnovém týdnu začne rekonstrukce ulice 1. máje. V jejím průběhu dojde ke komplexní rekonstrukci uličního prostoru včetně výměny tramvajového tělesa a inženýrských sítí v délce zhruba 400 metrů.

Tramvajová trať Nové Sady: do projektu přibude třetí světelně řízená křižovatka | © Google Maps

Tramvajová trať Nové Sady: do projektu přibude třetí světelně řízená křižovatka

Do finále se blíží náročné práce na přípravě projektové dokumentace k akci Tramvajová trať Olomouc, Nové Sady II. a III.etapa.