Aktuality

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu | © Blanka Martinovská

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu

Prázdninové práce v Moravském divadle už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy.

Oprava chodníků omezí provoz v ulici I. P. Pavlova | © Dalibor Janeček

Oprava chodníků omezí provoz v ulici I. P. Pavlova

Téměř do konce září potrvá oprava chodníků v ulici I. P. Pavlova. Stavební práce začínají 1. srpna a zahrnují úsek od vjezdu do fakultní nemocnice až po křižovatku s ulicemi Mošnerova a Vojanova. Zároveň dojde k dočasnému přemístění autobusové zastávky před objektem ortopedie asi o 30 metrů blíže ke křižovatce.

Tramvajová trať a podchod v Brněnské ulici prochází rekonstrukcí | © Blanka Martinovská

Tramvajová trať a podchod v Brněnské ulici prochází rekonstrukcí

Důležitá investice do městské dopravní infrastruktury probíhá aktuálně v olomoucké městské části Nová Ulice. Náročnou opravou prochází v Brněnské ulici tramvajová trať a podchod u frekventované zastávky Fakultní nemocnice. Společná investice města a Dopravního podniku města Olomouce přijde na více než 35 milionů korun. Opravy trati budou u konce na sklonku srpna, podchod si vyžádá opravy trvající o měsíc déle.

Olomoucké rozárium doplní nový mobiliář a veřejné osvětlení | © Pavel Snášel

Olomoucké rozárium doplní nový mobiliář a veřejné osvětlení

Lepší komfort pro pobyt v areálu olomouckého rozária poskytne návštěvníkům nově instalovaný venkovní mobiliář, který doplní i veřejné osvětlení. Stavební práce, o nichž rozhodli radní, začnou v rozáriu ještě v letošní sezóně.

Na neředínském hřbitově rekonstruují cesty | © archiv HMO

Na neředínském hřbitově rekonstruují cesty. Použijí při tom dlažební kostky z ulice 1. máje

Čtyři úseky cest na hřbitově v Neředíně teď dostávají zbrusu nový povrch. Návštěvníky největšího olomouckého hřbitova navíc může potěšit, že na chodníky budou použity kostky, které dříve před rekonstrukcí tvořily komunikaci v ulici 1. máje.

Začíná oprava kaple Jihoslovanského mauzolea | © Pavel Snášel

Začíná oprava kaple Jihoslovanského mauzolea

Začátek druhé etapy záchrany unikátního Jihoslovanského mauzolea je na spadnutí. Firma, která bude opravy mauzolea provádět, už převzala staveniště. Během druhé etapy se podstatně změní nejviditelnější část památníku, exteriér i interiér kaple. Náročná akce je rozdělena na dvě podetapy; první podetapa potrvá do listopadu 2018, druhá podetapa začne 22. března 2019 a skončí 31. července 2019.

Devítimetrová věž s toboganem, nová atrakce na plaveckém stadionu v Olomouci | © Blanka Martinovská

Devítimetrová věž s toboganem, nová atrakce na plaveckém stadionu v Olomouci

S novou atrakcí vítá v letošní letní sezóně své návštěvníky olomoucký plavecký stadion. V poslední den letošního školního roku otevírá pro své návštěvníky novou téměř devět metrů vysokou toboganovou věž. Školáci si ji navíc v pátek 29. června užijí s výhodami. Pokud donesou vysvědčení s vyznamenáním, mají vstup do areálu plaveckého bazénu zdarma. Ostatní mají v tento den po předložení vysvědčení třicetiprocentní slevu ze vstupného.

Zbrojnici v Radíkově čeká příští rok přestavba | © Google Maps

Zbrojnici v Radíkově čeká příští rok přestavba

Zhruba 14 milionů korun bude stát kompletní přestavba zbrojnice v Náprstkově ulici v Radíkově. Nakonec bude o osm milionů levnější.

Přechod v Jablonského ulici bude dokončen v srpnu | © Blanka Martinovská

Přechod v Jablonského ulici bude dokončen v srpnu

Přechod pro chodce v hodnotě 1,6 milionu korun vzniká v Jablonského ulici nedaleko Klášterního Hradiska, která je zároveň krajskou komunikací. Náklady na stavbu městu pokryje z velké části dotace Olomouckého kraje, kterému silnice III/4464 patří.

Památník osvobození Rudou armádou bude mít důstojnější okolí | © Blanka Martinovská

Památník osvobození Rudou armádou bude mít důstojnější okolí

Ještě v letošním roce se dočká další fáze oprav památník osvobození Rudou armádou v sousedství Havlíčkovy ulice na okraji Čechových sadů. Stavební práce za více než 3,5 milionu korun se budou tentokrát týkat obnovy okolí památníku.