Aktuality

Rekonstrukce ulice 1. máje vrací tramvajovou trať do centra Olomouce | © Michal Folta

Rekonstrukce ulice 1. máje vrací tramvajovou trať do centra Olomouce

Po sedmi měsících náročné práce se vrací doprava do centra Olomouce, na nejstarší část olomouckých tramvajových tratí. Rekonstrukce komunikace, chodníků a tramvajové trati v ulici 1. máje byla nejvýznamnější investiční akcí statutárního města Olomouce do dopravní infrastruktury v posledních letech.

Rooseveltova - Zikova, stav po realizaci

Město dotáhlo do konce výkupy pozemků pro tramvajovou trať na Nové Sady

Tramvajová trať na Nové Sady, jedna z hlavních investičních akcí města v oblasti dopravní infrastruktury posledních desetiletí, je opět o něco blíže realizaci.

Hamerská ulice je opět v provozu | © Blanka Martinovská

Hamerská ulice je opět v provozu. O měsíc dříve

Prakticky o měsíc dříve než bylo plánováno, skončila kompletní rekonstrukce ulice Hamerská v olomoucké městské části Holice. Jedná se o důležitou komunikaci, která propojuje lipenskou výpadovku s komunikací na Přerov. Na investiční akci se podílelo statutární město Olomouc společně s Olomouckým krajem.

Nová část stezky pro chodce a cyklisty vznikla v Jílové ulici | © Blanka Martinovská

Nová část stezky pro chodce a cyklisty vznikla v Jílové ulici

Nevyhovující chodníky v části Jílové ulice v Olomouci jsou pryč. Místo nich vznikla nová smíšená stezka pro chodce a cyklisty. Součástí stavby za 3,5 milionu korun je i odpočinková plocha s lavičkami, nový přístupový chodník na hřiště Malého prince a 12 nových parkovacích míst.

Vstup do olomouckých Bezručových sadů zdobí rekonstruované historické schodiště | © Blanka Martinovská

Vstup do olomouckých Bezručových sadů zdobí rekonstruované historické schodiště

Schodiště spojující Blažejské náměstí a vstup do olomouckých Bezručových sadů prošlo kompletní obnovou. Do náročné opravy investovalo město více než dva miliony korun. Celkovou rekonstrukci historického schodiště, na kterou dohlíželi i archeologové, si vyžádal jejich špatný technický stav.

Záchrana unikátního sálu ZŠ Komenium pokračuje | © Blanka Martinovská

Záchrana unikátního sálu ZŠ Komenium pokračuje. Napraveny byly i škody z utajeného požáru

Záchrana reprezentativního sálu základní školy Komenium s freskovou výzdobou, jaká nemá v našich zemích obdoby – to je cíl investiční akce, která se odehrává už od roku 2016.

 Protipovodňová opatření začala, město chce minimalizovat dopad stavby na život obyvatel | © Blanka Martinovská

Protipovodňová opatření začala, město chce minimalizovat dopad stavby na život obyvatel

Slavnostním zahájením dnes oficiálně začala II. B etapa Protipovodňových opatření Olomouc. Na nábřeží řeky Moravy, kde už začalo vykácení dřevin a další přípravné práce, se dopoledne sešli zástupci investora, tedy Povodí Moravy, s.p., ministr zemědělství ČR Marián Jurečka a také zástupci města, které v celém projektu vystupuje jako chráněný subjekt. Na následném brífinku pak zástupci Povodí Moravy představili i rámcový harmonogram celé II. B etapy, která bude trvat dohromady 53 měsíců.

Sokolská – Zámečnická a okolí se změní, rozhodněte jak

Odbor koncepce a rozvoje Magistrátu města Olomouce připravil na čtvrtek 19. října veřejné projednání studie, která se zabývá ulicemi Sokolská, Zámečnická, U Hradeb, Slovenská, Kačení a Vodární. Mimo jiné zde má vzniknou i odbočovací větev tramvajové trati ve směru od Koruny.

Mateřská škola bude mít dvě nová oddělení | © Pavel Snášel

Mateřská škola bude mít dvě nová oddělení

Do konce listopadu budou hotová dvě nová oddělení Mateřské školy Svatoplukova. Městu se na rozšíření školky povedlo získat dotaci z programu ITI (Integrované teritoriální investice).

Obnova Rudolfovy aleje získala dotaci | © archiv MMOl

Obnova Rudolfovy aleje získala dotaci

Šedesát procent nákladů na obnovu Rudolfovy aleje pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí. Projekt řeší obnovu funkčního stavu stromořadí v Rudolfově aleji v olomouckých Smetanových sadech.