Aktuality

V Olomouci začne další oprava mostu, město k rekonstrukci využívá přerušené tramvajové dopravy | Foto: Google Maps

AKTUALIZOVÁNO: V Olomouci začne další oprava mostu, město k rekonstrukci využívá přerušené tramvajové dopravy

AKTUALIZOVÁNO - Z technických důvodů na straně zhotovitele se zahájení stavby předpokládá o týden později v pondělí 18. května. Na stejný termín se z těchto důvodu posunuje i plánovaná dopravní uzavírka. Na předpokládaný termín dokončení investice nebude mít změna termínu vliv. V Olomouci se rozbíhá další velká dopravní investice. Za 27 milionů korun projde rekonstrukcí most přes Mlýnský potok v ulici 1. máje. Rekonstrukce a s ní související dopravní uzavírka je koordinována tak, aby termínově souhlasila s další rekonstrukcí ulice 8. května a s výstavbou mostu přes Moravu na Masarykově třídě.

ZŠ Svatý Kopeček | Foto: Blanka Martinovská

Desítky milionů na rekonstrukce škol v Olomouci, raritou bude i třída na střeše

Nové moderní učebny s chytrým vybavením, výtahy, tělocvičnu, dílny, cvičnou školní kuchyň, ale třeba i třídu na střeše, taková vylepšení dostanou další tři školy v Olomouci. V květnu se rozbíhá první a vůbec největší z letošních investic, rekonstrukce Základní školy Dvorského na Svatém Kopečku. Postupně se přidají budovy škol ve Slavoníně a ZŠ Holečkova.

Teplejší kabát pro bytové domy na Povelu a Nových Sadech | Foto: Oldřich Rejl www.estav.cz

Teplejší kabát pro bytové domy na Povelu a Nových Sadech

Výrazné úspory nákladů za energie přinese zateplení bytových domů v ulicích Peškova a Handkeho v Olomouci. Město realizuje další etapu energeticky úsporných opatření za téměř dvě desítky milionů korun.

Rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začne po Velikonocích | Foto: Pavel Snášel

Rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začne po Velikonocích

Velká rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce, kterou dočasně pozastavila situace způsobená vyhlášením nouzového stavu z důvodu zabránění šíření pandemie koronaviru, se rozběhne po Velikonočním pondělí. Z důvodu zahájení stavebních prací bude ulice od 14. dubna 2020 pro automobilový provoz i MHD zcela neprůjezdná. Průchod pro chodce bude po celou dobu stavby zajištěn.

Vizualizace: Stavoprojekt

Město hledá úspory kvůli vyvolaným opatřením souvisejícím s nemocí COVID-19

Opatření kvůli šířící se nákaze nového koronaviru dopadají na ekonomiku města. Radní města Olomouce se dnes mimořádně sešli, aby projednali návrh přípravy města na ekonomické dopady související s COVID-19.

Ulice 8. května | Foto: Google Maps

Ulice 8. května: týdenní odklad rekonstrukce

O jeden týden se odkládá zahájení rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce. Práce, které měly začít dnes, budou zahájeny 23. března. V souvislosti s tím se i o jeden týden pozdrží úplná i uzavírka dopravy.

Ulice 8. května | Foto: Pavel Konečný

Začíná rekonstrukce ulice 8. května

Od pondělního rána 16. března bude pro dopravu zcela uzavřena ulice 8. května. Průchod pro pěší zůstane zachován. Změní se i trasa náhradních autobusových spojů.

Na Masarykově třídě už začala příprava demontáže mostu

Od pondělního rána je pro veškerou dopravu uzavřen most přes Moravu a přilehlá část komunikace na Masarykově třídě. Na straně mostu, bližší Hradisku, je již v provozu koridor pro chodce, na druhé straně už začíná frézování povrchu komunikace.

Most u Bristolu je v provozu, mění se provoz v dalších ulicích | Foto: Blanka Martinovská

Most u Bristolu je v provozu, mění se provoz v dalších ulicích

Od čtvrtečního rána je v plném provozu nový most v Komenského ulici. Zatímco od prosince po něm mohly jezdit jen autobusy MHD a sanitky či hasiči, od 27. února je most otevřen pro veškerou dopravu. Řidiči mají čas do pondělí, aby si zvykli na staronovou trasu. V pondělí 2. března totiž bude naopak uzavřen most na Masarykově třídě.

Rekonstrukce propojky ulic Arbesova a Heyrovského | Foto: archiv

Rekonstrukce propojky ulic Arbesova a Heyrovského

Město pokračuje v opravách silnic. Rekonstrukce se dočká místní komunikace mezi městskými částmi Slavonín, Nová Ulice a Povel. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na opravu propojky mezi ulicemi Arbesova a Heyrovského.