Aktuality

Dětem se vrací hřiště v Mišákově ulici | Foto: Blanka Martinovská

Dětem se vrací hřiště v Mišákově ulici

Na Nových Sadech vzniká nové hřiště pro děti. Nahradí to staré, které muselo pryč letos na jaře, protože dosloužilo.

Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech | Foto: MMOl

Nová okna i teplejší kabát pro byty na Nových Sadech

Dům s byty pro seniory v Handkeho ulici na Nových Sadech má novou fasádu. Rekonstrukce přináší větší komfort bydlení nájemníků i úspory nákladů za energie. Město dokončilo další etapu energeticky úsporných opatření za více než 10 milionů korun.

Hotovo! Propojka mezi Slavonínem a Povelem září novotou - stav po opravě | Foto: MMOl

Hotovo! Propojka mezi Slavonínem a Povelem září novotou

Město dokončilo další velkou opravu. Tentokrát je nová silnice propojující olomoucké části Slavonín a Povel. Místní komunikace mezi ulicemi Heyrovského a Arbesova má nový povrch, piktogramy pro cyklisty a nově je řešena jako zóna 30.

Náměstí Hrdinů je opraveno, práce pozdrželo odhalení starého mostu | Foto: archiv

Náměstí Hrdinů je opraveno, práce pozdrželo odhalení starého mostu

Společně se srpnem skončila v pondělí i rekonstrukce křižovatky na náměstí Hrdinů. Zahrnovala opravu vozovky podél tramvajového ostrůvku a zajištění stability trakčních stožárů.

Rozhodněte o úpravách parku Malého prince

Park Malého prince na Tabulovém Vrchu čekají úpravy. Jak budou vypadat? To záleží i na Olomoučanech. Zapojte se a vyberte variantu řešení nové části parku u kamenného kopce, která se vám víc zamlouvá!

Zimní stadion v Olomouci dostane novou střechu. Začne tak jeho rekonstrukce | Foto: Pavel Snášel

Zimní stadion v Olomouci dostane novou střechu. Začne tak jeho rekonstrukce

Rekonstrukce zimního stadionu v Olomouci začne příští rok. To je hlavní zpráva, která vyplývá z pondělního rozhodnutí členů městské rady. Ti se zabývali otázkou rekonstrukce střechy haly, v níž se kromě extraligového hokeje hraje také hokej mládežnický, amatérský a sledge-hokej, odehrává se zde krasobruslení či bruslení veřejnosti.

Holice má dvě nově opravené ulice | Foto: archiv MMOl

Holice má dvě nově opravené ulice

Z opravených cest a chodníků mohou mít radost v olomoucké městské části Holice. V polovině letních prázdnin byla v ulicích Hanácká a Jaselská dokončena velká oprava vozovek a chodníků.

Věž radnice je opět celá, vrátila se její nejvyšší část | Foto: Blanka Martinovská

Věž radnice je opět celá, vrátila se její nejvyšší část

Nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. Obří jeřáb vrátil dnes na své místo její špičku, tzv. hrotnici. Radnice v Olomouci se tak může po necelých dvou letech od začátku rekonstrukce věže znovu pyšnit svou původní výškou 75 metrů. Tu historická budova získala po přestavbě v letech 1601 až 1607.

Rekonstrukce ulice 8. května | Foto: Blanka Martinovská

Rekonstrukce ulice 8. května: firma dohnala zpoždění, nejtěžší krok zvládla dobře

Důležitá a technicky nejtěžší část rekonstrukce ulice 8. května už úspěšně proběhla. Napojení dvousměrných kolejí takzvanou inflexí v zatáčce mezi ulicemi Pekařská a 8. května se podařilo zvládnout s přesností na 1 milimetr. Práce pokračují ve vysokém tempu dál, stavební firma už dohnala původní třítýdenní skluz, zaviněná nouzovým stavem v začátcích koronavirové krize.

Hřiště v Mišákově ulici muselo pryč! Nové ho nahradí zřejmě ještě letos

Dětské hřiště na Nových Sadech je pryč. Důvodem odstranění herních prvků hřiště v Mišákově ulici byl jejich havarijní stav. Verdikt nad likvidací prvků hřiště vynesl inspektor při pravidelné kontrole, která ve městě proběhla po pandemii koronaviru. Bez oblíbených prolézaček ale děti dlouho nezůstanou. Radnice má hotový projekt a chystá se stavět nové.