Aktuality

Oprava historických blažejských schodů začíná | © Pavel Snášel

Oprava historických blažejských schodů začíná

Bezmála deset metrů dlouhé schodiště, které spojuje vysoko položené Blažejské náměstí se vstupem do Bezručových sadů, se dnes dopoledne změnilo ve staveniště. Celé schodiště, které bylo v nevyhovujícím technickém stavu, bude demontováno a jeho kamenné bloky, tedy jednotlivé schody budou očištěny a repasovány. Celá akce může přinést také velmi zajímavé informace - o historicky cennou lokalitu se totiž zajímají i archeologové.

Lávka U Sportovní haly | © Google Maps

Olomouc začíná s dalšími opravami lávek pro pěší

Dvě lávky pro pěší čeká v letních měsících rekonstrukce. Opravy se dočká lávka u olomoucké Sportovní haly a lávka přes řeku Bystřici v Olomouci-Hodolanech. Město do nich investuje více než 3 miliony korun.

Za ušetřené peníze opraví chodníky ve Werichově ulici | © Pavel Snášel

Za ušetřené peníze opraví chodníky ve Werichově ulici

Na opravu chodníků a veřejného osvětlení využije město finanční úsporu ze zimní údržby komunikací. Rada města Olomouce včera rozhodla o přerozdělení finančních prostředků, které se vyšplhaly na 1,8 milionu korun.

Olomoucká radnice | © archiv MMOl

Jedle z roku 1503 jsou nejstarší částí střechy olomoucké radnice

Pozoruhodné detaily ze stavební historie olomoucké radnice odhaluje rekonstruovaná střecha. Odborná expertíza, kterou si nechalo zpracovat město Olomouc, vydává nová a na rok přesná data i další zajímavé informace o historii této nemovité kulturní památky.

Knihovna města Olomouce | © Blanka Martinovská

Oprava střechy historické budovy městské knihovny je u konce

Náročnou opravu má za sebou střecha historické budovy Knihovny města Olomouce. Střecha objektu z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství, skončila oproti plánovanému termínu v předstihu.

Jak se změní náměstí Republiky a okolí? Podobu ovlivní i veřejnost

Město Olomouc hledá budoucí podobu náměstí Republiky a blízkého navazujícího okolí. Z toho důvodu bylo zahájeno zpracování studie veřejného prostranství Náměstí Republiky – ulice Křížkovského – ulice Mariánská- Akademická – ulice Wurmova – Biskupské náměstí.

Začíná stavba cyklostezky, v Jeremenkově ulici kříží mezinárodní Jantarovou cyklotrasu | © archiv MMOl

Začíná stavba cyklostezky, v Jeremenkově ulici kříží mezinárodní Jantarovou cyklotrasu

Zhruba tři sta metrů nového úseku cyklostezky vybuduje město Olomouc v Jeremenkově ulici. Nová část cyklostezky povede mezi poštou u hlavního vlakového nádraží a mostem přes řeku Bystřici. Stavební práce začaly právě v těchto dnech a dle harmonogramu by měly trvat čtyři měsíce.

Hamerskou ulici v Holici Čeká rekonstrukce a uzavírka | © Google Maps

Hamerskou ulici v Holici čeká rekonstrukce a uzavírka

Silnici a většinu veřejné infrastruktury v části Hamerské ulice čeká rekonstrukce. Podílet se na ní bude město i Olomoucký kraj, který plánuje právě opravu komunikace. Náročná investiční akce v Olomouci - Holici znamená i dopravní uzavírku. Pro veškerý provoz bude silnice zcela uzavřena od pondělí 5. června do 30. listopadu letošního roku.

Cyklostezka Hejčín | © Pavel Snášel

Město schválilo projekty dalších investic v městských částech

Celkem pět olomouckých městských částí se dočká nových investic. Radní města Olomouce souhlasili se zahájením projektové přípravy na pět nových akcí. V příštím roce by tak měly v Nemilanech, Hejčíně, Chomoutově, Nedvězí a na Svatém Kopečku vzniknout nové chodníky, zálivy pro parkování, přechod pro chodce nebo nové veřejné osvětlení.

Jilemnického ulice dostane dva nové přechody a záliv autobusové zastávky | © Blanka Martinovská

Jilemnického ulice dostane dva nové přechody a záliv autobusové zastávky

V červnu začnou úpravy Jilemnického ulice v centru olomoucké městské části Nedvězí. Vznikne zde nový přechod pro chodce, jedno místo pro přecházení frekventované silnice a záliv autobusové zastávky. Celkové náklady si vyžádají zhruba 5 milionů korun.