Aktuality

Věžička se vrátila na střechu. Září teď novotou | © Blanka Martinovská

Věžička se vrátila na střechu. Září teď novotou

Deset, devět, osm, sedm… odpočítávaly přihlížející děti okamžik, kdy dosedne horní část věžičky o hmotnosti půl tuny na své místo na střeše radnice. Těsně před jedenáctou hodinou se tak stalo. Jeřábník těžké břemeno nastavil na správné místo a pohotoví řemeslníci jej připevnili k dolní části věžičky, která byla na střechu usazena zhruba o hodinu dříve.

Základní škola Svatoplukova má nové dílny, oddělení pro družinu i třídy pro mateřskou školu | © Blanka Martinovská

Základní škola Svatoplukova má nové dílny, oddělení pro družinu i třídy pro mateřskou školu

Slavnostně dnes byly otevřeny nově vybudované či zrekonstruované prostory v budově Základní a mateřské školy Svatoplukova v Olomouci - Řepčíně. Kromě školních dílen, družiny či nových tříd mateřské školy zde našla zbrusu nové zázemí i řepčínská komise městské části nebo vznikající klub seniorů. Celkové náklady na stavební práce a nové vybavení činily zhruba 14 milionů korun.

Holici a Nový Svět propojí nová cyklostezka | © Blanka Martinovská

Holici a Nový Svět propojí nová cyklostezka

Už na konci letošního srpna propojí dvě olomoucké městské části zbrusu nová cyklostezka. Trasa spojující Holici a Nový Svět překoná i hlavní železniční trať ve směru z Olomouce na Přerov.

Pavilon Kalahari je hotov a čeká na nájemníky | © Michal Folta

Pavilon Kalahari je hotov a čeká na nájemníky. Mezitím se chystají Africké mokřady

Pavilon KALAHARI je zcela dokončen a připraven na nastěhování svých obyvatel, které proběhne postupně v průběhu následujícího měsíce. Druhá polovina dubna je předpokládaným obdobím pro otevření pavilonu pro veřejnost. „Krásný moderní pavilon s africkými zvířaty je určitě dobrým krokem ke zvýšení atraktivity olomoucké zoologické zahrady. Ideální je, když může zoo lákat každý rok návštěvníky na něco nového, a to se tady na Svatém Kopečku daří,“ uvedl při prohlídce pavilonu Kalahari primátor Antonín Staněk.

Švédská ulice | © Google Maps

Město opraví Švédskou ulici, stávající nevzhledný asfalt nahradí žulová dlažba

Kompletní rekonstrukcí kanalizace, vodovodu a povrchu projde Švédská ulice v centru Olomouce. Stavební práce mají začít v březnu a vyžádají si téměř 8 milionů korun. Už letos v létě bude ulice i s novou žulovou dlažbou sloužit veřejnosti.

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření | © archiv

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření

Nejasný prozatím zůstává harmonogram prací na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Nezměnilo na tom nic ani setkání, které se v úterý 6. února odehrálo při jednání Rady města Olomouce a na němž olomoucké radní informovali o přípravě této velké investiční akce zástupci investora, tedy Povodí Moravy, s. p. a představitelé sdružení zhotovitelských firem. Další jednání se z podnětu města odehraje na půdě ministerstva zemědělství.

Město plánuje nové přechody pro chodce i autobusovou zastávku ve Slavoníně | © Blanka Martinovská

Město plánuje nové přechody pro chodce i autobusovou zastávku ve Slavoníně

Chodcům a cyklistům pomohou nové přechody ve Chválkovicích a v Hejčíně, k lepšímu komfortu při cestování městskou dopravou přispěje nová autobusová zastávka ve Slavoníně.

Letošní opravy komunikací si vyžádají přes šedesát milionů korun | © Pavel Snášel

Letošní opravy komunikací si vyžádají přes šedesát milionů korun

Rada města Olomouce včera vyhodnotila a schválila seznamy oprav chodníků a komunikací ve městě. Sedm hlavních akcí z posuzovaných sedmnácti získalo prioritu. Je na ně vyčleněno 22,4 milionu korun. Pro celoroční drobnější údržbu prostřednictvím Technických služeb města Olomouce se počítá s téměř čtyřiceti miliony a pět milionů korun zůstává jako nezbytná rezerva.

Lávka přes Mlýnský potok spojující ulice Dobrovského a Dlouhá | © Radim Schubert

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

Město opraví další mosty a lávky pro pěší. Na rekonstrukce celkem čtyř mostních objektů zamíří v roce 2018 více než 12,5 milionu korun.

Město Olomouc vybuduje nové přechody pro chodce | © Blanka Martinovská

Město Olomouc vybuduje nové přechody pro chodce

Nový přechod pro chodce v ulici Jablonského v Černovíře chce vybudovat olomoucká radnice. Členové Rady města Olomouce v úterý 6. února rozhodli, že město podá žádost o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje. Přechod v Jablonského ulici není přitom jediným podobným opatřením, které je na letošní rok naplánováno.