Aktuality

Střední Novosadská bude bez bariér a s novou cyklostezkou | © archiv

Střední Novosadská bude bez bariér a s novou cyklostezkou

Předáním staveniště začaly v těchto dnech bezbariérové úpravy ulice Střední Novosadské v Olomouci. Stavební práce podle plánu potrvají do září a na jejich konci bude předána veřejnosti i nová cyklostezka. Cyklistická doprava bude v nově upravené ulici vedena v hlavním dopravním prostoru i mimo něj.

Plavecký stadion | © archiv

K plánovaným opravám na plaveckém stadionu se na podzim přidá i nová tobogánová věž

Krytý areál olomouckého plaveckého stadionu čekají v průběhu letošní letní sezóny velké změny. Za téměř 10 milionů korun projdou postupnou rekonstrukcí v průběhu léta šatny, hlavní vstup i vzduchotechnika v zázemí bazénu. Na podzim se k těmto velkým investicím přidá i výstavba nové tobogánové věže.

Plavecký stadion čekají opravy a investice | © Pavel Snášel

Plavecký stadion čekají opravy a investice

Radní města Olomouce dali zelenou investicím a opravám na plaveckém stadionu. Areál krytého bazénu se tak dočká rekonstrukce hlavního vstupu, šaten i vzduchotechniky. Kromě toho se může začít i s přípravou projektové dokumentace na rekonstrukci bazénového tělesa a technických instalací.

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny | © Blanka Martinovská

Informátoři dopravního provozu se osvědčili, v terénu zůstanou ještě další dva dny

Ještě další dva dny zůstanou cestujícím MHD k dispozici na zastávce Hlavní nádraží v Olomouci informátoři dopravního provozu. Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu je do terénu poslal Dopravní podnik města Olomouce.

Ulice 1. máje

Dopravní podnik vysílá do terénu informátory dopravního provozu

Kvůli rekonstrukci ulice 1. máje a zahájení výluky tramvajového provozu posílá Dopravní podnik města Olomouce do terénu své zaměstnance, cestující budou informovat o změnách v provozu MHD.

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje | © Pavel Snášel

Začíná rekonstrukce ulice 1.máje

V pátek 7. dubna začne jedna z nejvýznamnějších investičních akcí města v letošním roce – rekonstrukce třídy 1. máje. Klíčová spojnice mezi hlavním nádražím a centrem města zůstane uzavřená zřejmě do začátku listopadu. Nový vzhled dostane nejen celý uliční prostor, ale dojde také k výměně tramvajového tělesa a inženýrských sítí.

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování | © Jan Andreáš

Rekonstrukce třídy 1. máje: změny v dopravě a náhradní parkování

Stavební práce při rekonstrukci třídy 1. máje si vynutí úpravy v organizaci dopravy v místě stavby a jejím okolí a také úbytek parkovacích míst. V několika ulicích se změní dosavadní jednosměrný provoz na obousměrný, některé budou zcela uzavřeny.

Hřiště v Čechových sadech využijí i starší děti a sportovci | © Blanka Martinovská

Hřiště v Čechových sadech využijí i starší děti a sportovci

Čas strávený na dětském hřišti mohou nyní rodiče či starší sourozenci hrajících si dětí využít aktivně. U oblíbeného hřiště v Čechových sadech totiž vyrostlo nové workoutové hřiště, které využijí zejména větší děti a dospělí k posilování s hmotností vlastního těla.

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci - Lošov | © Blanka Martinovská

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci

Na rekonstruovanou kanalizaci se mohou těšit lidé hned ze dvou ulic v Olomouci a Lošově. V ulicích Liškovská v Lošově a Luční v Olomouci-Chválkovicích začíná stavební ruch právě v těchto dnech, hotovo by mělo být během léta.

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště | © Jan Andreáš

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště

Více než dva miliony korun z rozpočtu města mají v roce 2018 směřovat do obnovy a i na stavbu dětských hřišť v Olomouci. Radní města souhlasili s pořízením dalších investičních záměrů. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.