Aktuality

Slavnostnímu sálu Komenia se vrátila jeho původní krása z konce 19. století | Foto: Blanka Martinovská

Slavnostnímu sálu Komenia se vrátila jeho původní krása z konce 19. století

Do finále se po dvou a půl letech dostává obnova unikátní freskového sálu, který je součástí Fakultní základní školy Komenium v Olomouci. Náročnou a přitom mimořádně citlivou prací restaurátorského týmu pod vedením Radomíra Surmy už prošel strop i všechny stěny nádherného sálu, opravená je i podlaha. Restaurátory zde sice čeká ještě několik jednotlivostí, nicméně už nyní může být sál otevřen pro veřejnost.

Ulici v Nedvězí proměnila rekonstrukce | Foto: Radka Štědrá

Ulici v Nedvězí proměnila rekonstrukce

Obyvatelé olomoucké městské části Nedvězí si mohou oddechnout od hluku stavebních strojů a začít využívat novou Rybniční ulici. Tu proměnila náročná téměř čtyřměsíční rekonstrukce. Výsledkem je nová komunikace, chodníky a infrastruktura.

Hřbitov na Nové Ulici bude mít nové oplocení a z části se stane parkem

Hřbitov v městské části Nová Ulice se z části promění v park. První etapa jeho revitalizace už začala, město přijde na 6 milionů korun.

Dvě městské části Olomouce propojuje nová cyklostezka s lávkou přes železniční trať | Foto: Blanka Martinovská

Dvě městské části Olomouce propojuje nová cyklostezka s lávkou přes železniční trať

Cyklostezka o délce půl druhého kilometru nově propojila dvě městské části Olomouce. Trasa spojující Holici a Nový Svět pomocí lávky bezpečně překonává i hlavní železniční trať ve směru na Přerov. Pěší i cyklisty stezka převede přes areál Holického lesa a zamíří k univerzitnímu kampusu a průmyslové zóně v ulici Šlechtitelů.

Podchod pod Brněnskou ulicí po obnově znovu slouží veřejnosti | Foto: Blanka Martinovská

Podchod pod Brněnskou ulicí po obnově znovu slouží veřejnosti

Podchod pro pěší pod frekventovanou Brněnskou ulicí v Olomouci je opět v provozu. U zastávky Fakultní nemocnice procházel podchod náročnou čtyřměsíční rekonstrukcí. Město za ni zaplatilo 16 milionů korun.

V Řepčíně a Černovíru vznikly nové přechody pro chodce | Foto: Pavel Snášel

V Řepčíně a Černovíru vznikly nové přechody pro chodce

Nové přechody pro chodce včetně osvětlení má v Olomouci křižovatka ulic Křelovská, Řepčínská a Svatoplukova v městské části Řepčín. Nový přechod je od konce prázdnin také v Jablonského ulici v olomoucké městské části Černovír.

Širší vztahy

Vedle pískovny Hamrys vznikne rekreační park

Dvaašedesát vzrostlých stromů a 466 keřů, nový a upravený trávník. V Olomouci brzy přibude více než hektarová plocha parkové zeleně. V těchto dnech už začíná malý park vyrůstat v těsném sousedství pískovny Hamrys na pomezí Nových Sadů a Slavonína.

Studie odhaluje budoucí podobu Tererova náměstí

Rada města Olomouce schválila včera územní studii Tererova náměstí v Neředíně. Ta řeší revitalizaci veřejného prostranství náměstí s cílem získat odborný podklad pro rozhodování v území. Náklady na proměnu náměstí jsou odhadnuty na 13,5 milionu korun.

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu | © Blanka Martinovská

Kontrolní den v Moravském divadle: nové propadlo a více místa pro první řadu

Prázdninové práce v Moravském divadle už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy.

Oprava chodníků omezí provoz v ulici I. P. Pavlova | © Dalibor Janeček

Oprava chodníků omezí provoz v ulici I. P. Pavlova

Téměř do konce září potrvá oprava chodníků v ulici I. P. Pavlova. Stavební práce začínají 1. srpna a zahrnují úsek od vjezdu do fakultní nemocnice až po křižovatku s ulicemi Mošnerova a Vojanova. Zároveň dojde k dočasnému přemístění autobusové zastávky před objektem ortopedie asi o 30 metrů blíže ke křižovatce.