Aktuality

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci | © Blanka Martinovská

Ve Chválkovicích a Lošově město zrekonstruuje kanalizaci

Na rekonstruovanou kanalizaci se mohou těšit lidé hned ze dvou ulic v Olomouci a Lošově. V ulicích Liškovská v Lošově a Luční v Olomouci-Chválkovicích začíná stavební ruch právě v těchto dnech, hotovo by mělo být během léta.

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště | © Jan Andreáš

Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště

Více než dva miliony korun z rozpočtu města mají v roce 2018 směřovat do obnovy a i na stavbu dětských hřišť v Olomouci. Radní města souhlasili s pořízením dalších investičních záměrů. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.

Tramvajová trasa na Nové Sady už má jasné názvy zastávek | © Jan Andreáš

Tramvajová trasa na Nové Sady už má jasné názvy zastávek

Tramvajové zastávky, které vzniknou během druhé a třetí etapy výstavby tramvajové trati na Nové Sady a do Slavonína, už mají svá jména. Názvy čtyř budoucích zastávek na svém včerejším jednání schválili olomoučtí radní.

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu | © archiv

Rekonstrukce ulice 1. máje začne v dubnu

Za necelé tři týdny spustí město nejvýznamnější investiční akci letošního roku. V prvním dubnovém týdnu začne rekonstrukce ulice 1. máje. V jejím průběhu dojde ke komplexní rekonstrukci uličního prostoru včetně výměny tramvajového tělesa a inženýrských sítí v délce zhruba 400 metrů.

Tramvajová trať Nové Sady: do projektu přibude třetí světelně řízená křižovatka | © Google Maps

Tramvajová trať Nové Sady: do projektu přibude třetí světelně řízená křižovatka

Do finále se blíží náročné práce na přípravě projektové dokumentace k akci Tramvajová trať Olomouc, Nové Sady II. a III.etapa.

Hněvotínská ulice se v budoucnu dočká nového přechodu | © Blanka Martinovská

Hněvotínská ulice se v budoucnu dočká nového přechodu

Bezpečný přechod pro chodce bude součástí plánované výstavby nového vjezdu do areálu olomoucké fakultní nemocnice. Radní města se zabývali plánovaným přechodem na Hněvotínské ulici, který vznikne v rámci připravované společné investice města a Fakultní nemocnice Olomouc.

Střední Novosadskou čekají bezbarierové úpravy | © Pavel Snášel

Střední Novosadskou čekají bezbarierové úpravy

Město chystá bezbariérové úpravy na ulici Střední Novosadské, s financováním významně pomohou dotace. Akci město plánuje uskutečnit ještě letos.

ZŠ Komenium | © Blanka Martinovská

Finanční podpory se dočkají kostel, škola i majitelé památkově chráněných domů

Opravit fasádu, freskový strop nebo historickou výmalbu na památkově chráněné nemovitosti bude možné s pomocí státní dotace a příspěvku z rozpočtu města. Peníze pomohou navrátit půvab celkem pěti památkám na území městské památkové rezervace v Olomouci. Radní rozdělili dotaci 2,6 milionu korun z Programu regenerace městské památkové rezervace.

Město opraví lávky pro pěší i zastávky MHD | © Google Maps

Město opraví lávky pro pěší i zastávky MHD

Více než 9 milionů korun míří v roce 2017 na opravy lávek a zastávek městské hromadné dopravy v Olomouci. Na opravu tří lávek pro pěší přes Mlýnský potok směřuje z rozpočtu města přes 5 milionů korun, další 4 miliony pak na opravy zastávek MHD.

Studie odtokových poměrů navrhne protipovodňová opatření pro kritické části města | © Pavel Snášel

Studie odtokových poměrů navrhne protipovodňová opatření pro kritické části města

Radíkov, Lošov, Svatý Kopeček, Topolany, Slavonín či vodní toky Křelovský, Stouska, Nemilanka nebo Adamovka. Jak tyto kritické oblasti ochránit před povodněmi, by měla navrhnout nová studie odtokových poměrů, kterou chce nyní zadat město Olomouc.