Aktuality

Holice má dvě nově opravené ulice | Foto: archiv MMOl

Holice má dvě nově opravené ulice

Z opravených cest a chodníků mohou mít radost v olomoucké městské části Holice. V polovině letních prázdnin byla v ulicích Hanácká a Jaselská dokončena velká oprava vozovek a chodníků.

Věž radnice je opět celá, vrátila se její nejvyšší část | Foto: Blanka Martinovská

Věž radnice je opět celá, vrátila se její nejvyšší část

Nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. Obří jeřáb vrátil dnes na své místo její špičku, tzv. hrotnici. Radnice v Olomouci se tak může po necelých dvou letech od začátku rekonstrukce věže znovu pyšnit svou původní výškou 75 metrů. Tu historická budova získala po přestavbě v letech 1601 až 1607.

Rekonstrukce ulice 8. května | Foto: Blanka Martinovská

Rekonstrukce ulice 8. května: firma dohnala zpoždění, nejtěžší krok zvládla dobře

Důležitá a technicky nejtěžší část rekonstrukce ulice 8. května už úspěšně proběhla. Napojení dvousměrných kolejí takzvanou inflexí v zatáčce mezi ulicemi Pekařská a 8. května se podařilo zvládnout s přesností na 1 milimetr. Práce pokračují ve vysokém tempu dál, stavební firma už dohnala původní třítýdenní skluz, zaviněná nouzovým stavem v začátcích koronavirové krize.

Hřiště v Mišákově ulici muselo pryč! Nové ho nahradí zřejmě ještě letos

Dětské hřiště na Nových Sadech je pryč. Důvodem odstranění herních prvků hřiště v Mišákově ulici byl jejich havarijní stav. Verdikt nad likvidací prvků hřiště vynesl inspektor při pravidelné kontrole, která ve městě proběhla po pandemii koronaviru. Bez oblíbených prolézaček ale děti dlouho nezůstanou. Radnice má hotový projekt a chystá se stavět nové.

Cyklostezka v Hodolanech podél Bystřičky? Zahájení stavby se přiblížilo | Foto: Jan Andreáš

Cyklostezka v Hodolanech podél Bystřičky? Zahájení stavby se přiblížilo

Výstavba další části Jantarové cyklostezky v olomoucké městské části Hodolany se blíží. Radní schválili zadávací podmínky pro veřejnou zakázku na výběr zhotovitele. Stavba by se měla rozjet v září. Předpokládané náklady jsou téměř 13 milionů korun. Nová cyklostezka vyřeší i nebezpečné přejíždění frekventované Hodolanské ulice u tzv. myší díry.

Skoro tři miliony na chodníky v městských částech | Foto: Pavel Snášel

Skoro tři miliony na chodníky v městských částech

Stovek metrů nově opravených chodníků se letos dočkají lidé v pěti olomouckých městských částech. Míří k nim částka 2,7 milionu, která je v rozpočtu města vyčleněná právě na jejich obnovu. Radní posoudili žádosti komisí městských částí a rozhodli o tom, kde peníze s opravami pomohou.

V Olomouci začne další oprava mostu, město k rekonstrukci využívá přerušené tramvajové dopravy | Foto: Google Maps

AKTUALIZOVÁNO: V Olomouci začne další oprava mostu, město k rekonstrukci využívá přerušené tramvajové dopravy

AKTUALIZOVÁNO - Z technických důvodů na straně zhotovitele se zahájení stavby předpokládá o týden později v pondělí 18. května. Na stejný termín se z těchto důvodu posunuje i plánovaná dopravní uzavírka. Na předpokládaný termín dokončení investice nebude mít změna termínu vliv. V Olomouci se rozbíhá další velká dopravní investice. Za 27 milionů korun projde rekonstrukcí most přes Mlýnský potok v ulici 1. máje. Rekonstrukce a s ní související dopravní uzavírka je koordinována tak, aby termínově souhlasila s další rekonstrukcí ulice 8. května a s výstavbou mostu přes Moravu na Masarykově třídě.

ZŠ Svatý Kopeček | Foto: Blanka Martinovská

Desítky milionů na rekonstrukce škol v Olomouci, raritou bude i třída na střeše

Nové moderní učebny s chytrým vybavením, výtahy, tělocvičnu, dílny, cvičnou školní kuchyň, ale třeba i třídu na střeše, taková vylepšení dostanou další tři školy v Olomouci. V květnu se rozbíhá první a vůbec největší z letošních investic, rekonstrukce Základní školy Dvorského na Svatém Kopečku. Postupně se přidají budovy škol ve Slavoníně a ZŠ Holečkova.

Teplejší kabát pro bytové domy na Povelu a Nových Sadech | Foto: Oldřich Rejl www.estav.cz

Teplejší kabát pro bytové domy na Povelu a Nových Sadech

Výrazné úspory nákladů za energie přinese zateplení bytových domů v ulicích Peškova a Handkeho v Olomouci. Město realizuje další etapu energeticky úsporných opatření za téměř dvě desítky milionů korun.

Rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začne po Velikonocích | Foto: Pavel Snášel

Rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začne po Velikonocích

Velká rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce, kterou dočasně pozastavila situace způsobená vyhlášením nouzového stavu z důvodu zabránění šíření pandemie koronaviru, se rozběhne po Velikonočním pondělí. Z důvodu zahájení stavebních prací bude ulice od 14. dubna 2020 pro automobilový provoz i MHD zcela neprůjezdná. Průchod pro chodce bude po celou dobu stavby zajištěn.