Aktuality

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření | © archiv

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření

Nejasný prozatím zůstává harmonogram prací na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Nezměnilo na tom nic ani setkání, které se v úterý 6. února odehrálo při jednání Rady města Olomouce a na němž olomoucké radní informovali o přípravě této velké investiční akce zástupci investora, tedy Povodí Moravy, s. p. a představitelé sdružení zhotovitelských firem. Další jednání se z podnětu města odehraje na půdě ministerstva zemědělství.

Město plánuje nové přechody pro chodce i autobusovou zastávku ve Slavoníně | © Blanka Martinovská

Město plánuje nové přechody pro chodce i autobusovou zastávku ve Slavoníně

Chodcům a cyklistům pomohou nové přechody ve Chválkovicích a v Hejčíně, k lepšímu komfortu při cestování městskou dopravou přispěje nová autobusová zastávka ve Slavoníně.

Letošní opravy komunikací si vyžádají přes šedesát milionů korun | © Pavel Snášel

Letošní opravy komunikací si vyžádají přes šedesát milionů korun

Rada města Olomouce včera vyhodnotila a schválila seznamy oprav chodníků a komunikací ve městě. Sedm hlavních akcí z posuzovaných sedmnácti získalo prioritu. Je na ně vyčleněno 22,4 milionu korun. Pro celoroční drobnější údržbu prostřednictvím Technických služeb města Olomouce se počítá s téměř čtyřiceti miliony a pět milionů korun zůstává jako nezbytná rezerva.

Lávka přes Mlýnský potok spojující ulice Dobrovského a Dlouhá | © Radim Schubert

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

Město opraví další mosty a lávky pro pěší. Na rekonstrukce celkem čtyř mostních objektů zamíří v roce 2018 více než 12,5 milionu korun.

Město Olomouc vybuduje nové přechody pro chodce | © Blanka Martinovská

Město Olomouc vybuduje nové přechody pro chodce

Nový přechod pro chodce v ulici Jablonského v Černovíře chce vybudovat olomoucká radnice. Členové Rady města Olomouce v úterý 6. února rozhodli, že město podá žádost o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje. Přechod v Jablonského ulici není přitom jediným podobným opatřením, které je na letošní rok naplánováno.

Při rekonstrukci radničních věžiček se připravuje i odkaz budoucím generacím | © Jan Andreáš

Při rekonstrukci radničních věžiček se připravuje i odkaz budoucím generacím

Třináct ozdobných věžiček a vikýřů na severní straně radnice nyní prochází postupnou rekonstrukcí. Nejvyšší z nich, sedmnáctimetrovou věžičku, která zdobí střed střechy, začali řemeslnici demontovat právě dnes.

Ječmínkova - vizualizace | © archiv

Dva miliony na dětská hřiště a sportoviště

Více než dva miliony korun směřují v letošním roce do obnovy a výstavby dětských hřišť a sportovišť v Olomouci. Na svém posledním jednání radní už také schválili pořízení investičních záměrů na hřiště a sportoviště s termínem přípravy v roce 2019. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.

Fakultní základní škola Hálkova má novou jídelnu a čtyři učebny | © Blanka Martinovská

Fakultní základní škola Hálkova má novou jídelnu a čtyři učebny

Na olomoucké Fakultní základní škole Hálkova skončily stavební práce. Od pondělka začne škola používat novou jídelnu pro šest stovek strávníků s kapacitou 124 míst a od pololetí i čtyři zcela nové odborné učebny pro 92 žáků. Vyučovat se v nich bude přírodověda, informatika, vlastivěda i dílny.

Sál Komenium čekají další tři etapy restaurování, tělocvičnou už nebude | © Blanka Martinovská

Sál Komenium čekají další tři etapy restaurování, tělocvičnou už nebude

Dodavatelem druhé, třetí a čtvrté etapy restaurátorských prací sálu Komenium ve Fakultní základní škole 8. května bude opět sdružení restaurátorů v čele s Radomírem Surmou. Záměrem restaurování sálu je uvedení do stavu, který by důstojně reprezentoval svoji původní podobu.

Domovina - stav před rekonstrukcí | © Google Maps

V ulici Domovina skončila kompletní rekonstrukce, v novém je kanalizace i osvětlení

Od srpna se v olomoucké ulici Domovina odehrávaly intenzivní stavební práce. Celá ulice od křižovatky s ulicí Rooseveltovou až po slepý konec totiž prošla kompletní rekonstrukcí. Při té bylo za celkem téměř 8,5 milionu korun vyměněno vše od kanalizace až po povrchy komunikace, osvětlení i zeleň.