Aktuality

Erenburgova ulice je znovu v provozu, má tichý asfalt | Foto: Blanka Martinovská

Erenburgova ulice je znovu v provozu, má tichý asfalt

Po téměř pěti měsících náročných oprav je znovu v provozu Erenburgova ulice. Velká oprava frekventované ulice v olomoucké městské části Hejčín začala letos v květnu. Dopravou silně zkoušená komunikace, o jejíž opravu tamní obyvatelé usilovali několik let, dostala tichý asfalt. Stavba, která zahrnovala i kompletní rekonstrukci veškeré infrastruktury, přišla na 20 milionů korun.

Ústřední hřbitov v Neředíně má novou dlážděnou cestu a jeho vstup ozdobila restaurovaná socha Ježíše | Foto: Blanka Martinovská

Ústřední hřbitov v Neředíně má novou dlážděnou cestu a jeho vstup ozdobila restaurovaná socha Ježíše

Socha Ježíše na litinovém sloupu je novým důstojným zkrášlením areálu městského ústředního hřbitova v Neředíně. Socha o výšce 60 centimetrů je umístěna na litinovém sloupu a spolu s ním dosahuje úctyhodné výšky téměř dvou a půl metru. Nově instalovanou sochu lze obdivovat u evangelické kaple poblíž historické vstupní brány hřbitova.

Radní zkontrolovali průběh prázdninových prací v Moravském divadle | Foto: Blanka Martinovská

Radní zkontrolovali průběh prázdninových prací v Moravském divadle

Během léta vystřídali umělce na jevišti dělníci. Prázdninové práce probíhaly tentokrát především pod pomyslnými prkny, jež znamenají svět, významné proměny se ovšem dočkal také baletní sál ve třetím patře divadelní budovy. Na výsledek prázdninových prací se dnes přišli podívat členové Rady města Olomouce.

Na náměstí Hrdinů končí uzavírka, stavební práce jsou kompletní o týden dříve | Foto: Michal Folta

Na náměstí Hrdinů končí uzavírka, stavební práce jsou kompletní o týden dříve

Doprava na náměstí Hrdinů se vrací do obvyklého režimu, dneškem končí také uzavírka pro automobily. Dokončovací stavební práce na komunikaci v Palackého ulici, které navazovaly na opravu kolejových výhybek na náměstí Hrdinů, se podařilo ukončit o sedm dní dříve. Ve čtvrtek firma dokončila práce na vodorovném dopravním značení a začal úklid stavby.

Olomouc a Štěpánov má propojit cyklostezka | Foto: Jan Andreáš

Olomouc a Štěpánov má propojit cyklostezka

Dobrá zpráva pro cyklisty! Olomouc, Štěpánov a zástupci mikroregionu Šternbersko se dohodli na spolupráci při budování cyklostezky do Štěpánova. Trasa by měla vést podél hlavní železniční trati z Olomouce na Českou Třebovou a Prahu. K dohodě přispělo setkání na olomoucké radnici.

Jedinečné malby v sále školy Komenium už čekají finální restaurátorské úpravy / Foto: Jan Andreáš

Jedinečné malby v sále školy Komenium už čekají finální restaurátorské úpravy

Poslední dvě etapy restaurování slavnostního sálu Fakultní základní školy Komenium jsou připraveny. V rámci VI. a VIII. etapy se budou restaurovat troje malované dveře a umělecká kovaná mříž. Současně také vzniknou repliky původního historického nástěnného osvětlení.

V Komenského ulici dnes od rána vzniká nový betonový most / Foto: Blanka Martinovská

V Komenského ulici dnes od rána vzniká nový betonový most

Nepřetržité betonování probíhá v těchto hodinách na stavbě mostu v Komenského ulici. Desítky dělníků začaly připravovat mimořádnou stavební akci už v noci ze čtvrtka na pátek, brzy ráno pak přivezly první domíchávače beton. Od šesti ráno se střídá jeden domíchávací vůz za druhým, aby mohly stovky kubických metrů betonu nepřetržitě natékat do připravené mostní konstrukce. Práce bude pokračovat zřejmě až do noci.

V pátek proběhne betonování nosné konstrukce mostu u Bristolu | Foto: Michal Folta

V pátek proběhne betonování nosné konstrukce mostu u Bristolu

Blíží se jeden z nejdůležitějších okamžiků výstavby protipovodňové ochrany v Olomouci. V pátek 19. 7. stavaři zahájí betonování nosné konstrukce mostu na ulici Komenského. Most musí být vybetonovaný bez přerušení najednou. Akci předcházely velmi náročné přípravy.

Prázdniny ve školách, to je dobrá doba pro opravy a investice | Foto: Blanka Martinovská

Prázdniny ve školách, to je dobrá doba pro opravy a investice

Moderní odborné učebny, lepší vybavení tříd i nové školní zázemí, takové změny přinesou velké investice i menší opravy v olomouckých školách během letních prázdnin. Největší plánované rekonstrukce už odstartovaly v Základní škole Gorkého v Pavlovičkách, Základní škole Heyrovského a Základní škole Náves Svobody v Holici.

Čechovy sady | Foto: archiv

Nové stojany pro cyklisty

Ještě před začátkem letních prázdnin jsou cyklistům v Olomouci k dispozici nové stojany na kola. Město dokončilo další etapu budování cyklostojanů.