Aktuality

Vizualizace: Stavoprojekt

Město hledá úspory kvůli vyvolaným opatřením souvisejícím s nemocí COVID-19

Opatření kvůli šířící se nákaze nového koronaviru dopadají na ekonomiku města. Radní města Olomouce se dnes mimořádně sešli, aby projednali návrh přípravy města na ekonomické dopady související s COVID-19.

Ulice 8. května | Foto: Google Maps

Ulice 8. května: týdenní odklad rekonstrukce

O jeden týden se odkládá zahájení rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce. Práce, které měly začít dnes, budou zahájeny 23. března. V souvislosti s tím se i o jeden týden pozdrží úplná i uzavírka dopravy.

Ulice 8. května | Foto: Pavel Konečný

Začíná rekonstrukce ulice 8. května

Od pondělního rána 16. března bude pro dopravu zcela uzavřena ulice 8. května. Průchod pro pěší zůstane zachován. Změní se i trasa náhradních autobusových spojů.

Na Masarykově třídě už začala příprava demontáže mostu

Od pondělního rána je pro veškerou dopravu uzavřen most přes Moravu a přilehlá část komunikace na Masarykově třídě. Na straně mostu, bližší Hradisku, je již v provozu koridor pro chodce, na druhé straně už začíná frézování povrchu komunikace.

Most u Bristolu je v provozu, mění se provoz v dalších ulicích | Foto: Blanka Martinovská

Most u Bristolu je v provozu, mění se provoz v dalších ulicích

Od čtvrtečního rána je v plném provozu nový most v Komenského ulici. Zatímco od prosince po něm mohly jezdit jen autobusy MHD a sanitky či hasiči, od 27. února je most otevřen pro veškerou dopravu. Řidiči mají čas do pondělí, aby si zvykli na staronovou trasu. V pondělí 2. března totiž bude naopak uzavřen most na Masarykově třídě.

Rekonstrukce propojky ulic Arbesova a Heyrovského | Foto: archiv

Rekonstrukce propojky ulic Arbesova a Heyrovského

Město pokračuje v opravách silnic. Rekonstrukce se dočká místní komunikace mezi městskými částmi Slavonín, Nová Ulice a Povel. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na opravu propojky mezi ulicemi Arbesova a Heyrovského.

Nová vozovna pro autobusy i tramvaje může vyrůst v Neředíně | Foto: archiv

Nová vozovna pro autobusy i tramvaje může vyrůst v Neředíně

Najít lepší místo pro vozovnu olomouckých tramvají a autobusů se snaží město už dlouho. Radní na pondělním jednání se seznámili s výsledkem vyhledávací studie a schválili předložený výběr lokality v Neředíně, v místě bývalých sovětských kasáren.

Než začne stavba tramvajové trati, musí přijít archeologové | Vizualizace: Stavoprojekt

Než začne stavba tramvajové trati, musí přijít archeologové

Záchranný archeologický výzkum proběhne ještě letos na Nových sadech. Důvodem je připravovaná stavba pokračování tramvajové trati Nové Sady – Povel. Vzhledem k tomu, že trať povede přes území, kde lze očekávat významné archeologické nálezy, je povinností stavebníka předem zajistit právě archeologický výzkum.

Nová jídelna i kuchyň pro výuku, v ZŠ Svatoplukova je hotovo. | Foto: Blanka Martinovská

Nová jídelna i kuchyň pro výuku, v ZŠ Svatoplukova je hotovo.

Další olomoucká základní škola má moderní jídelnu, výdejnu stravy a žáci novou cvičnou kuchyňku pro výuku oblíbeného vaření. Investice města za více než 7 milionů korun proměnila část Základní školy Svatoplukova v Řepčíně.

Most na Masarykově třídě se změní ve staveniště | Foto: Blanka Martinovská

Most na Masarykově třídě se změní ve staveniště

Už třetí veřejná beseda na téma protipovodňových opatření v centru Olomouce přilákala ve čtvrtek 20. února do auly PdF UP přibližně šest desítek lidí. Setkání s občany bylo tentokrát zaměřeno na stavební práce v okolí mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě. Zúčastnili se jej primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Martin Major, pracovníci magistrátu, zástupci státního podniku Povodí Moravy, a zástupce konsorcia, které stavbu provádí.