Aktuality

Rekonstrukce tramvajové křižovatky na Náměstí Hrdinů v Olomouci skončila | © Blanka Martinovská

Rekonstrukce tramvajové křižovatky na Náměstí Hrdinů v Olomouci skončila

Náročná oprava tramvajové křižovatky na náměstí Národních hrdinů - výhybkové zhlaví Legionářská je u konce. Na koleje, které rekonstrukce uzavřela letošního 1. července, se tramvajové vozy ve zkušebním provozu znovu vrátily 30. srpna. Pro individuální dopravu je komunikace, která rovněž prošla opravou, průjezdná od 6. září.

Památníku osvobození Rudou armádou, Čechovy sady | © Pavel Snášel

Nejen jihoslovanské mauzoleum. Město opravuje i další vojenské památníky a pomníky

Velký zájem Olomoučanů vzbuzuje postupná rekonstrukce jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech. Není to ale jediná akce tohoto druhu v Olomouci. „Poněkud ve stínu této veřejností sledované rekonstrukce v Olomouci, nicméně ve stejném období, probíhají také opravy dalších pomníků a památníků, připomínajících oběti první či druhé světové války,“ připomíná majetkoprávní náměstek primátora Filip Žáček.

Další úseky tramvajových tratí v Olomouci projdou v příštím roce opravami | © Pavel Snášel

Další úseky tramvajových tratí v Olomouci projdou v příštím roce opravami

Rok 2018 bude ve znamení pokračujících dílčích oprav tramvajových tratí. Radní města souhlasili s plánem oprav na příští rok. Nutnou modernizací projdou kromě kolejí i stovky metrů trakčního trolejového vedení a výhybková zhlaví na křižovatkách. Během roku se k opravám na tramvajových tratích přidá i podchod k fakultní nemocnici pod Brněnskou ulicí, který rovněž čeká rekonstrukce.

Plavecký stadion bude mít novou moderní toboganovou věž | © archiv MMOl

Plavecký stadion bude mít novou moderní toboganovou věž, stavět se má začít na podzim

Krytý areál olomouckého plaveckého stadionu, který v průběhu letošní letní sezóny prochází postupnou rekonstrukcí, čeká rovněž stavba nové věže s tobogánem. Rada města na svém posledním jednání schválila výběr dodavatele stavby.

Jihoslovanské mauzoleum v Bezručových sadech | © Pavel Snášel

Město získalo dotaci na druhou etapu opravy mauzolea

Sotva skončila první etapa oprav Jihoslovanského mauzolea v Bezručových sadech, rozhodovala včera Rada města Olomouce o financování druhé etapy. Ta by měla začít v příštím roce a vyžádá si více než pět milionů korun. Během druhé etapy bude opraven interiér i exteriér kaple.

Jihoslovanské mauzoleum | © Pavel Snášel

Jihoslovanskému mauzoleu se postupně vrací zašlá krása, první etapa oprav skončila

První etapa rekonstrukce památníku, známého jako jihoslovanské mauzoleum, skončila. „Významná a svým provedením i zaměřením ojedinělá památka už dlouho volala po rekonstrukci. Je rozhodně dobře, že se podařilo vyřešit majetkoprávní vztahy a město mohlo vloni přistoupit k rekonstrukci tohoto významného objektu,“ uvedl primátor Antonín Staněk. „Už první etapa změnila vzhled i technický stav tohoto objektu výrazně k lepšímu,“ dodal primátor. Mauzoleum ovšem čekají ještě další dvě etapy oprav.

Lávka přes Mlýnský potok v Dobrovského ulici se dočká opravy | © Google Maps

Lávka přes Mlýnský potok v Dobrovského ulici se dočká opravy

Další lávka, která překonává Mlýnský potok poblíž centra Olomouce, projde opravou. Plánované rekonstrukce se dočká lávka na trase z ulice Dobrovského do ulice Václava III. Po nové lávce by mohli pěší poprvé bezpečně přejít počátkem letošního listopadu. Na stavební práce dohlédne biologický dozor stavby.

Nová cyklostezka spojí Chválkovice a Týneček | © Jan Andreáš

Nová cyklostezka spojí Chválkovice a Týneček

Více než šest set metrů nové cyklostezky vytvoří nové propojení olomouckých městských částí Chválkovice a Týneček. „Smyslem této investiční akce je zajistit bezpečné propojení pro cyklisty i pěší mezi Chválkovicemi a Týnečkem. Akce souvisí s dlouhodobou snahou o budování infrastruktury pro cyklistickou dopravu,“ uvedl investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Mateřská škola Rožňavská | © Blanka Martinovská

Mateřská škola Rožňavská získá teplejší kabát. Začátek školního roku stavba neomezí

Zatímco děti jsou na prázdninách, na budově Mateřské školy v Rožňavské ulici vyrostlo lešení. Školka bude v následujících několika měsících procházet úpravou pláště, konkrétně druhou etapou energeticky úsporných opatření. Nejnáročnější část prací se odehraje ještě do konce prázdnin.

Vedení města zkontrolovalo modernizaci hlediště Moravského divadla | © Blanka Martinovská

Vedení města zkontrolovalo modernizaci hlediště Moravského divadla

Hlediště Moravského divadla prochází během prázdnin druhou fází revitalizace. Průběh prací zkontrolovali dnešního kontrolního dne i zástupci vedení města – primátor Antonín Staněk a investiční náměstek Filip Žáček.